Norveç

Vize Formları ve Gereken belgelerNorveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler: 

Norveç`e ve diğer Schengen ülkelerine, üst sınırı en fazla 90 gün olan, belirli bir süre için bir seyahat etme izinidir.

Eğer turist olarak, aile ziyareti için, resmi bir görev nedeniyle veya ticari bir ziyaret için, eğitim-öğrenim amaçlı bir ziyaret için veya çalışma ve oturma izni gerektirmeyen herhangi bir iş için Norveç`e gidecekseniz ziyaret vizesi alabilirsiniz.

Norveç ve diğer Schengen ülkeleri için alınacak bir vize en fazla 90 günlük olabilir. Vize esas olarak, Schengen Bölgesine giriş yapıldıktan sonra uzatılamaz. Bu kural dışına sadece, eğer siz Schengen Bölgesine girdikten sonra beklenmedik bir durum olursa ve size verilen vize de 90 günden daha kısa süreli bir vize ise çıkarılabilir. Her ne olursa olsun, son altı ay içinde Schengen Bölgesinde toplam kalış süresi 90 günden fazla olamaz.

Başvuru formu

Fotoğraf vize etiketine uygun olmalı. Fotoğrafla ilgili talep "c bakınız. Pasaport/geçerli seyahat belgesi Norveç`te bilgi için başvurulacak bir kişiden yazılı davetiye.

Akrabalığı gösteren belge (eğer bilgi için başvuru yapılacak kişi aileden birisi ise) 

Kalış için gerekli paranın belgelenmesi veya bilgi için başvuru yapılacak kişiden garanti beyanı İstenilen belgeler ülkeden ülkeye değişir ve değiştirilebilir. Vize yükümlülüğü olan yabancılardan, Avrupa Ekonomik İşbirliği Anlaşması ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği Konvansiyonu kapsamına girenler için ayrı kurallar vardır.

Eğer vize başvurunuza olumlu cevap gelirse

Bütün Schengen ülkelerinde geçerli ve masrafları karşılama sınırı en az 

30 000 avro olan, geçerli Seyahat- ve Hastalık Sigortanız olmalıdır. Sigorta ile ilgili belge vize alınırken ibraz edilmelidir.

Daha fazla bilgi için Norveç`in en yakın Dış Temsilciği"yle kontak kurabilirsiniz. Eğer Norveç`te bulunuyorsanız polisle veya Yabancılar Genel Müdürlüğü `yle (UDİ) kontak kurabilirsiniz.

Vize etiketi

3 Haziran 2005 den itibaren vize etiketinde, etiketin bir bölümü olarak, onaylı bir fotoğraf bulunacaktır.

Norveç`te öğrenim yapmak, çalışmak veya eşinizle/ailenizle oturmaya devam etmek istiyorsanız, oturma izni veya çalışma izini almak için başvuru yapmalısınız.

 

PDF dosyalarını açabilmeniz için Acrobat Reader programını yüklemeniz gerekir. Programı indirmek için tıklayınız. reader11_tr_ha_install.exe

28.04.2017 18:43:33

Etiketler: Özalbayrak Suudi Arabistan Resmi Vize Acentesi, Suudi Arabistan Vizesi, Umre Vizesi, Ankara Vize işlemleri, Visa


Sizlere Öğrenci Vizesi
Çocuk Ekleme Vizesi
İzin Uzatma Vizesi
İkame (Oturum) Vizesi
Aile Ziyareti Vizesi
İşçi Vizesi
Hükumet vizesi
Çalışma Ziyareti Vizesi
Ticari Ziyaret Vizesi
Danışmanlık Hizmetleri
Evrak Tasdik İşlemleri
Tercüme
Nakliye
Ulaşım
Emeklilik İşlemleri
İthalat - İhracat
sunuyoruz.

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.


Hizmet verdiğimiz İşlemler

Özalbayrak Turizm Tercüme Müşavirlik Ltd. Şti.

Çocuk Ekleme Vizesi

İzin Uzatma Vizesi

İkame (Oturum) Vizesi

Aile Ziyareti Vizesi

İşçi Vizesi

Hükumet vizesi

Çalışma Ziyareti Vizesi

Ticari Ziyaret Vizesi

Danışmanlık Hizmetleri

Evrak Tasdik İşlemleri

Tercüme

Nakliye

Ulaşım

Emeklilik İşlemleri

İthalat - İhracat

Öğrenci Vizesi